Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane
Dodano: 28.03.2022 r.
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.
Rada Osiedla Krakowska Południe oraz jego mieszkańcy zwrócili się do prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z wnioskiem o przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu w tym rejonie. Prezydent zdecydował o przygotowaniu dokumentacji projektowej inwestycji.
Wkrótce ruszy przetarg na wybór wykonawcy zadania. Dokumentacja projektowa ma uwzględniać przebudowę łącznie ok. 560 metrów dróg. W przypadku al. Witosa chodzi o przebudowę odcinka o długości 300 m, ul Solarza - ok. 60 m, ul. Rataja ok. 100 m i Lewakowskiego ok. 100 m. W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane będą wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Ponadto zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych.
Dokumentacja projektowa ma być gotowa w przyszłym roku.
RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.
RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.
RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz