Rzeszów - Wtorek, 14.04.2026
Reklama

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu w tej części miasta.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi oraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji.

Potencjalni projektanci mają czas do 17 kwietnia na złożenie oferty. Wybrana w przetargu firma, będzie miała 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji.

Reklama

Kluczowym zadaniem będzie budowa prawoskrętu z ul. Ciepłowniczej w ul. Rzecha, wraz z przebudową skrzyżowania i włączeniem do drogi wojewódzkiej. Prace obejmą łącznie około 200 metrów dróg – około 150 m ul. Ciepłowniczej i 50 m ul. Rzecha.

W ramach inwestycji powstaną również: chodniki o szerokości minimum 2 metrów, drogi dla rowerów (min. 2,5 m), ciągi pieszo-rowerowe (min. 3 m), nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Zakres drugiej części inwestycji ma objąć przekształcenie ronda Kuronia w rondo turbinowe. „Powstaną tam m.in. bypassy, czyli alternatywne pasy ruchu. Dzięki nim kierowcy jadący al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego od strony cmentarza Pobitno w kierunku na północ nie będą musieli wjeżdżać na rondo Kuronia. Dwa kolejne bypassy powstaną dla kierowców jadących z kierunku północnego i skręcających w ul. Rzecha oraz zmotoryzowanych jadących ul. Rzecha i skręcających w prawo, w al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego” – poinformował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Reklama