Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

Dodano: 11.02.2019 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - materiały prasowe
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz trzeci stolica Podkarpacia będzie gościć menedżerów zarządzających lotniskami i liniami lotniczymi, przedstawicieli instytucji branżowych, a także producentów i dostawców usług, którzy współpracują z portami lotniczymi. Kongres Sky&More odbędzie się 30 maja w jednym z hoteli na rzeszowskim Rynku.

Podczas kongresu eksperci będą dyskutować o kluczowych wyzwaniach dla lotnisk regionalnych, m.in. ich roli w strategii Centralnego Portu Komunikacyjnego, nowych źródłach finansowania infrastruktury lotniczej, trendach na rynku paliw czy znaczeniu centrów obsługi technicznej dla rozwoju lotnisk.

„Lotniska regionalne obsługują ponad 60 procent rynku przewozów pasażerskich w Polsce, przez co mają ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju i mobilności Polaków. Kongres Sky&More w Rzeszowie będzie doskonałą okazją, aby w branżowym gronie porozmawiać o trendach, prognozach i najbardziej palących problemach z jakimi się borykamy” – mówi Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Podczas kongresu omówione zostaną takie tematy jak:
 
  • Branża MRO a rozwój regionalnych portów lotniczych,
  • Komunikacja kryzysowa na lotniskach,
  • Trendy na rynku paliwowym w kontekście rozwoju branży lotniczej,
  • Passanger experience – jak budować przewagę konkurencyjną,
  • Finansowanie lotnisk w nowej perspektywie UE,
  • Jak zwiększyć przychody pozalotnicze – dobre praktyki w regionalnych portach lotniczych.
 
Organizatorami kongresu Sky&More są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz Agencja Public Relations Exacto we współpracy z firmą doradczą BBSG. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in.: Lufthansa Group, PHZ Baltona, Pratt & Whitney AeroPower oraz Polski Holding Hotelowy.
Reklama
„Uczestnictwo w kongresie Sky&More to szansa na spotkanie najważniejszych ludzi w branży i udział w dyskusji o tematach ważnych nie tylko dla portów lotniczych, ale także dla ich partnerów handlowych i klientów. Podkarpacie to świetne miejsce do tego rodzaju rozmów biznesowych” – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Kongres Sky&More 2019, organizowany pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych i odbędzie się 30 maja w Rzeszowie. Tegoroczna edycja wydarzania odbędzie się w Grand Hotel Boutique.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjne podsumowanie wakacji: 419 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku.

Rzeszów

310 mln zł na drogi powiatowe i gminne. 260 zadań z dofinansowaniem

RZESZÓW, PODKARPACIE. O wynikach naboru poinformowano na konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. 

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Rzeszów

W Budziwoju powstaje centrum handlowe. Otwarcie na wiosnę [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Docelowo powierzchnia obiektu sięgnie 4 tys. m2.

Rzeszów

Za nieprawidłowe parkowanie w Rzeszowie wręczą "Krowę Miesiąca"

RZESZÓW. Społecznicy z inicjatywy „Święte Krowy Rzeszowskie” chcą, by za złe parkowanie kierowca otrzymał tzw. Krowę Miesiąca.

Rzeszów

Recydywista firmy Game Over Cycles idzie na sprzedaż. Cena: 1 mln dolarów

RZESZÓW. Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę.

Reklama