Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

Dodano: 11.02.2019 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - materiały prasowe
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz trzeci stolica Podkarpacia będzie gościć menedżerów zarządzających lotniskami i liniami lotniczymi, przedstawicieli instytucji branżowych, a także producentów i dostawców usług, którzy współpracują z portami lotniczymi. Kongres Sky&More odbędzie się 30 maja w jednym z hoteli na rzeszowskim Rynku.

Podczas kongresu eksperci będą dyskutować o kluczowych wyzwaniach dla lotnisk regionalnych, m.in. ich roli w strategii Centralnego Portu Komunikacyjnego, nowych źródłach finansowania infrastruktury lotniczej, trendach na rynku paliw czy znaczeniu centrów obsługi technicznej dla rozwoju lotnisk.

„Lotniska regionalne obsługują ponad 60 procent rynku przewozów pasażerskich w Polsce, przez co mają ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju i mobilności Polaków. Kongres Sky&More w Rzeszowie będzie doskonałą okazją, aby w branżowym gronie porozmawiać o trendach, prognozach i najbardziej palących problemach z jakimi się borykamy” – mówi Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Podczas kongresu omówione zostaną takie tematy jak:
 
  • Branża MRO a rozwój regionalnych portów lotniczych,
  • Komunikacja kryzysowa na lotniskach,
  • Trendy na rynku paliwowym w kontekście rozwoju branży lotniczej,
  • Passanger experience – jak budować przewagę konkurencyjną,
  • Finansowanie lotnisk w nowej perspektywie UE,
  • Jak zwiększyć przychody pozalotnicze – dobre praktyki w regionalnych portach lotniczych.
 
Organizatorami kongresu Sky&More są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz Agencja Public Relations Exacto we współpracy z firmą doradczą BBSG. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in.: Lufthansa Group, PHZ Baltona, Pratt & Whitney AeroPower oraz Polski Holding Hotelowy.
Reklama
„Uczestnictwo w kongresie Sky&More to szansa na spotkanie najważniejszych ludzi w branży i udział w dyskusji o tematach ważnych nie tylko dla portów lotniczych, ale także dla ich partnerów handlowych i klientów. Podkarpacie to świetne miejsce do tego rodzaju rozmów biznesowych” – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Kongres Sky&More 2019, organizowany pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych i odbędzie się 30 maja w Rzeszowie. Tegoroczna edycja wydarzania odbędzie się w Grand Hotel Boutique.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Rzeszów

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Rzeszów

Na parkingu przy hali na Podpromiu uruchomiono punkt kontroli autokarów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie uruchomiła stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych. Znajduje się on przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

Rzeszów

Na ul. Cieplińskiego samochód potrącił pijanego pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

25-letni mężczyzna został potrącony przez samochód na ul. Cieplińskiego. Jak się okazało, był pijany. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przystanki.

Reklama