Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy statystyki zdawalności egzaminów państwowych na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie (dane za 2019 rok). Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1% kursantów.

Zgodnie z opublikowanymi danymi WORD-u w Rzeszowie, najmniejsza zdawalność egzaminu praktycznego przypada w okresie zimowym. Statystyka pokazuje, że w styczniu, lutym, marcu i grudniu 42% kursantów zdawało egzamin praktyczny i 59% egzamin teoretyczny. Dodajmy, że w ww. okresie nie odbywają się egzaminy na kat. ADM, A1, A2 i A, przez co ogólny współczynnik nieznacznie spada.

W kolejnych miesiącach (licząc od kwietnia do lipca), współczynnik zdawalności egzaminów praktycznych wzrasta maksymalnie do poziomu 48% (praktyka). W kwietniu spośród 62% kursantów, którzy pozytywnie zaliczyli teorię, egzamin praktyczny zdało 45%; w maju mamy do czynienia ze zmniejszeniem zdanych egzaminów teoretycznych do poziomu 58% i wzrostem zdawalności egzaminu praktycznego – 46%. Czerwiec w porównaniu z majem ma takie same wyniki, jeżeli chodzi o praktykę, z tym, że do 61% wzrastał wtedy wynik w teorii. Natomiast dane za lipiec pokazują, że z pozytywnym wynikiem w teorii, egzamin zakończyło 63% osób, spośród których 48% zdało praktykę.
Reklama
5% spadek zdawalności egzaminów praktycznym (względem lipca) zanotowano w sierpniu, przy 62% poziomie zdawalności egzaminu teoretycznego. We wrześniu pozytywnym wynikiem egzaminu praktycznego mogło się cieszyć 46% kursantów (60% z teorii), zaś w październiku (teoria: 59%) i listopadzie (teoria: 60%) suma zdawalności praktyki spadła do 44%.

Średnia zdawalność w 2019 roku egzaminów teoretycznych, zdawanych w WORD Rzeszów, wyniosła 60%. Pozytywnym wynikiem zakończyło się łącznie 44,1% egzaminów praktycznych.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Reklama