Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

PKP planuje kolejne udogodnienia dla podróżnych na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Ruszył przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego.  

Polskie Linie Kolejowe zamontują na peronach i w przejściu ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy. Podróżni zyskają bieżący przekaz o odjazdach i przyjazdach pociągów. Łatwiejsze będzie planowanie i organizacji codziennych i okazjonalnych podroży. Prezentacja danych na ekranach, to dodatkowa forma przekazu, ważna dla osób niesłyszących lub niedosłyszących.
Reklama
– Chcemy by korzystanie z kolei było jak najbardziej komfortowe. Konsekwentnie rozszerzamy zakres informacji dla podróżnych. Również w Rzeszowie Głównym i Zachodnim będą wyświetlacze i nowe nagłośnienie. Sądzę, że takie rozwiązania zachęcą do podróży koleją jeszcze więcej osób – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Bezpieczeństwo na stacji Rzeszów Główny i na przystanku Rzeszów Zachodni zwiększy system monitoringu.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach projektu z POIiŚ. Pełne wykorzystanie nowych systemów planowane jest w 2022 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Rzeszów

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda.

Reklama