Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do wydarzeń, do których nawiązuje oświadczenie Stali Rzeszów doszło podczas meczów rozgrywanych w ramach ligi juniora młodszego. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

„Stal Rzeszów stanowczo potępia toksyczne i oburzające rasistowskie zachowania kibiców klubu Resovia Rzeszów oraz trenera jednego z podkarpackich klubów wobec naszego 14-letniego zawodnika” – czytamy w oświadczeniu.

Do incydentów doszło podczas rozgrywek B1 Junior Młodszy "gr. A" Grupa 1. Czarnoskóry 14-latek Wesley Omuru, zdaniem klubu Stal Rzeszów, był wielokrotnie obiektem wulgarnych i rasistowskich zwrotów. Jedną z takich sytuacji pokazuje film, jaki znajdziemy NA TEJ STRONIE.

„Jesteśmy przerażeni tym, co spotyka naszego zawodnika Wesleya Omuru ze strony niektórych osób, (w tym rodziców pojawiających się w roli kibiców na meczach juniorów Resovii Rzeszów i trenera klubu z Dębicy)” –  ocenia Stal Rzeszów.
Reklama
Zdarzenia o jakich mowa powyżej potwierdzają również wyciągi ze sprawozdania sędziego:

Po meczu z Resovią Rzeszów: „W trakcie meczu zawodnik drużyny Stali Rzeszów nr 53 Omuru Wesley został zwyzywany i schodził z boiska z płaczem (…) Względem zawodnika zostały wypowiedziane słowa o charakterze rasistowskim”.
Po meczu z DAP Dębica: „W 92 min. meczu trener drużyny gości krzyknął, w sytuacji, w której był spalony: „spalił czarny” (…) Trener tłumaczył się, że nie chciał obrazić zawodnika, a słowa mu się wymsknęły. Po meczy przeprosił zawodnika”. 

Zgodnie z postanowieniem, jakie zawiera oświadczenie, pracownicy ochrony będą podczas nadchodzących gier bacznie obserwować, czy nie dochodzi do podobnych sytuacji: „Nasi pracownicy ochrony będą czujni podczas nadchodzących gier, aby upewnić się, że każdy, kto spróbuje powtórzyć tego typu gesty, czy zachowania, zostanie poważnie potraktowany”.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Turcji i Bułgarii. Nowe połączenia lotnicze od czerwca

RZESZÓW/JASIONKA. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii. Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii...

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Reklama