Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Stobierna: wybuch w garażu, w środku arsenał z dwóch wojen światowych

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie

STOBIERNA. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek w Stobiernej. Na jednej z posesji, w wolnostojącym garażu, doszło do wybuchu. Poważnie ranny został 52-letni mieszkaniec posesji, którego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia przetransportowano do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji były przechowywane w garażu niewybuchy.

Dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu w piątek, po godz. 16.30. Ze wstępnych informacji wynikało, że w wolnostojącym garażu na jednej z posesji w Stobiernej doszło do wybuchu, w wyniku którego ucierpiał właściciel.

Wezwani funkcjonariusze wstępnie ustalili, że przyczyną eksplozji najprawdopodobniej były przechowywane w garażu niewybuchy. Potwierdzili to policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy ujawnili w pomieszczeniu m.in. spalone łuski.

Na miejsce skierowano również policjantów z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Po sprawdzeniu terenu ujawnili oni kilkadziesiąt różnych pocisków artyleryjskich z zapalnikami, pochodzących z okresu I i II wojny światowej.

Reklama

Następnie do pracy przystąpili śledczy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone niewybuchy policyjni kontrterroryści przewieźli do miejsca neutralizacji.

Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały — mimo upływu lat — wciąż stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W razie ich znalezienia pod żadnym pozorem nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy niezwłocznie oddalić się w bezpieczne miejsce i powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Reklama