Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Stobierna: wybuch w garażu, w środku arsenał z dwóch wojen światowych

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie

STOBIERNA. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek w Stobiernej. Na jednej z posesji, w wolnostojącym garażu, doszło do wybuchu. Poważnie ranny został 52-letni mieszkaniec posesji, którego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia przetransportowano do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji były przechowywane w garażu niewybuchy.

Dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu w piątek, po godz. 16.30. Ze wstępnych informacji wynikało, że w wolnostojącym garażu na jednej z posesji w Stobiernej doszło do wybuchu, w wyniku którego ucierpiał właściciel.

Wezwani funkcjonariusze wstępnie ustalili, że przyczyną eksplozji najprawdopodobniej były przechowywane w garażu niewybuchy. Potwierdzili to policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy ujawnili w pomieszczeniu m.in. spalone łuski.

Na miejsce skierowano również policjantów z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Po sprawdzeniu terenu ujawnili oni kilkadziesiąt różnych pocisków artyleryjskich z zapalnikami, pochodzących z okresu I i II wojny światowej.

Reklama

Następnie do pracy przystąpili śledczy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone niewybuchy policyjni kontrterroryści przewieźli do miejsca neutralizacji.

Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały — mimo upływu lat — wciąż stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W razie ich znalezienia pod żadnym pozorem nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy niezwłocznie oddalić się w bezpieczne miejsce i powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Reklama