Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Stobierna: wybuch w garażu, w środku arsenał z dwóch wojen światowych

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie

STOBIERNA. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek w Stobiernej. Na jednej z posesji, w wolnostojącym garażu, doszło do wybuchu. Poważnie ranny został 52-letni mieszkaniec posesji, którego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia przetransportowano do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji były przechowywane w garażu niewybuchy.

Dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu w piątek, po godz. 16.30. Ze wstępnych informacji wynikało, że w wolnostojącym garażu na jednej z posesji w Stobiernej doszło do wybuchu, w wyniku którego ucierpiał właściciel.

Wezwani funkcjonariusze wstępnie ustalili, że przyczyną eksplozji najprawdopodobniej były przechowywane w garażu niewybuchy. Potwierdzili to policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy ujawnili w pomieszczeniu m.in. spalone łuski.

Na miejsce skierowano również policjantów z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Po sprawdzeniu terenu ujawnili oni kilkadziesiąt różnych pocisków artyleryjskich z zapalnikami, pochodzących z okresu I i II wojny światowej.

Reklama

Następnie do pracy przystąpili śledczy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone niewybuchy policyjni kontrterroryści przewieźli do miejsca neutralizacji.

Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały — mimo upływu lat — wciąż stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W razie ich znalezienia pod żadnym pozorem nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy niezwłocznie oddalić się w bezpieczne miejsce i powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Reklama