Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Stobierna: wybuch w garażu, w środku arsenał z dwóch wojen światowych

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie

STOBIERNA. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek w Stobiernej. Na jednej z posesji, w wolnostojącym garażu, doszło do wybuchu. Poważnie ranny został 52-letni mieszkaniec posesji, którego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia przetransportowano do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji były przechowywane w garażu niewybuchy.

Dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu w piątek, po godz. 16.30. Ze wstępnych informacji wynikało, że w wolnostojącym garażu na jednej z posesji w Stobiernej doszło do wybuchu, w wyniku którego ucierpiał właściciel.

Wezwani funkcjonariusze wstępnie ustalili, że przyczyną eksplozji najprawdopodobniej były przechowywane w garażu niewybuchy. Potwierdzili to policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy ujawnili w pomieszczeniu m.in. spalone łuski.

Na miejsce skierowano również policjantów z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Po sprawdzeniu terenu ujawnili oni kilkadziesiąt różnych pocisków artyleryjskich z zapalnikami, pochodzących z okresu I i II wojny światowej.

Reklama

Następnie do pracy przystąpili śledczy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone niewybuchy policyjni kontrterroryści przewieźli do miejsca neutralizacji.

Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały — mimo upływu lat — wciąż stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W razie ich znalezienia pod żadnym pozorem nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy niezwłocznie oddalić się w bezpieczne miejsce i powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Rzeszów

Od 27.04 otwarte POP'y przy Lisa Kuli oraz Grottgera. Będzie można kupić tylko bilety

RZESZÓW. Jak informuje ZTM, będzie można kupić w dni robocze bilety autobusowe w POP’ach przy ul. Lisa Kuli i Grottgera. Żadne inne usługi nie będą realizowane.

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Reklama