Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

Stracił panowanie nad oplem, uderzył w słup i staranował ogrodzenie. 47-latek miał blisko 1,4 promila

Dodano: 11.03.2026 r. / Redakcja

Zdarzenie przy ul. Beskidzkiej w Rzeszowie / fot. KMP w Rzeszowie
Zdarzenie przy ul. Beskidzkiej w Rzeszowie / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 3 lat pozbawienia wolności oraz duża kara finansowana grozi 47-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kółko, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny i staranował ogrodzenie prywatnej posesji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 12:00 drogowym na ulicy Beskidzkiej w Rzeszowie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 47-ltni mężczyzna jadać oplem, stracił panowanie nad samochodem, następnie uderzył w słup energetyczny i staranował ogrodzenie prywatnej posesji. Pojazd przewrócił się na bok.

Okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wydmuchał 1,36 promila.

47-latek został zatrzymany przesz funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie także duże konsekwencje finansowe.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Reklama