fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet nie składają broni i zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.
Sporych utrudnień należy się spodziewać w godzinach popołudniowych w centrum Rzeszowa. Na godz. 16:30 zapowiedziano kolejny protest przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.
Tym razem protestujący – piesi i zmotoryzowani - zbiorą się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Auta oklejone plakatami strajku kobiet mają blokować ulice. Protestujący będą przemieszczać się powoli lewym pasem. „Zrobimy sobie samochodową wycieczkę po Rzeszowie!” – informują organizatorzy dzisiejszego protestu w stolicy Podkarpacia.
Szczegóły dotyczące trasy przejazdu mają zostać ogłoszenie o godz. 16:00 m.in. na antenie radia Eska oraz na stronie wydarzenia w serwisie społecznościowym. Organizatorem strajku jest Rzeszowska Manifa.
Dziś odbędą się również protesty w Jaśle, Krośnie, Przemyślu i Ustrzykach Dolnych. Na wtorek zapowiedziano strajk w Mielcu, z kolei w środą mają odbyć się protesty w Stalowej Woli, Sanoku, Łańcucie i Lesku.
RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.
RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.
RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego.
RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz