Rzeszów - Poniedziałek, 18.05.2026
Reklama

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

Dodano: 26.10.2020 r.

fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet nie składają broni i zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Sporych utrudnień należy się spodziewać w godzinach popołudniowych w centrum Rzeszowa. Na godz. 16:30 zapowiedziano kolejny protest przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Tym razem protestujący – piesi i zmotoryzowani - zbiorą się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Auta oklejone plakatami strajku kobiet mają blokować ulice. Protestujący będą przemieszczać się powoli lewym pasem. „Zrobimy sobie samochodową wycieczkę po Rzeszowie!” – informują organizatorzy dzisiejszego protestu w stolicy Podkarpacia.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu mają zostać ogłoszenie o godz. 16:00 m.in. na antenie radia Eska oraz na stronie wydarzenia w serwisie społecznościowym. Organizatorem strajku jest Rzeszowska Manifa.

Dziś odbędą się również protesty w Jaśle, Krośnie, Przemyślu i Ustrzykach Dolnych. Na wtorek zapowiedziano strajk w Mielcu, z kolei w środą mają odbyć się protesty w Stalowej Woli, Sanoku, Łańcucie i Lesku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Reklama