Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. Po godz. 17:00 należy spodziewać się utrudnień w centrum miasta.

Na piątek, 30 października w całej Polsce zapowiadane są manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W Rzeszowie protestujący zbiorą się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. „Zbierzcie ze sobą garnki, bębny, pokrywki by zrobić hałas” - zachęcają na stronie wydarzenia organizatorzy protestu, jednocześnie przypominając uczestnikom o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.  

Póki co, organizatorzy nie ujawnili szczegółów dzisiejszej manifestacji w stolicy Podkarpacia, jednak można się spodziewać, że przybierze ona kształt podobny do wcześniejszych akcji.  Wiadomo, że protest odbędzie się w dwóch formach: samochodowej i pieszej.
 
Reklama
Protestujący kierowcy mają blokować centrum miasta poprzez wolny przejazd od ronda Dmowskiego, przez ulicę Cieplińskiego, do ronda Pakosława w rejonie Outletu Grafiica. Z kolei piesi, najprawdopodobniej wyruszą spod Pomnika Czynu Rewolucyjnego i „przespacerują się” przez centrum miasta.

W poprzednich dniach protestujący podczas „spaceru” przez miasto, zatrzymywali się m.in. pod siedzibą Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej, pod biurem poselskim Grzegorza Brauna przy ul. Słowackiego czy siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Reklama