Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. Po godz. 17:00 należy spodziewać się utrudnień w centrum miasta.

Na piątek, 30 października w całej Polsce zapowiadane są manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W Rzeszowie protestujący zbiorą się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. „Zbierzcie ze sobą garnki, bębny, pokrywki by zrobić hałas” - zachęcają na stronie wydarzenia organizatorzy protestu, jednocześnie przypominając uczestnikom o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.  

Póki co, organizatorzy nie ujawnili szczegółów dzisiejszej manifestacji w stolicy Podkarpacia, jednak można się spodziewać, że przybierze ona kształt podobny do wcześniejszych akcji.  Wiadomo, że protest odbędzie się w dwóch formach: samochodowej i pieszej.
 
Reklama
Protestujący kierowcy mają blokować centrum miasta poprzez wolny przejazd od ronda Dmowskiego, przez ulicę Cieplińskiego, do ronda Pakosława w rejonie Outletu Grafiica. Z kolei piesi, najprawdopodobniej wyruszą spod Pomnika Czynu Rewolucyjnego i „przespacerują się” przez centrum miasta.

W poprzednich dniach protestujący podczas „spaceru” przez miasto, zatrzymywali się m.in. pod siedzibą Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej, pod biurem poselskim Grzegorza Brauna przy ul. Słowackiego czy siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Reklama