Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

W weekend w Rzeszowie nie było tłumów ludzi, okrzyków, transparentów czy blokady dróg – jednak wbrew pozorom protest trwał, ale w nieco innej formie. W sobotę i w niedzielę protestujący w sposób symboliczny wyrażali swój sprzeciw wobec orzeczeniu TK ws. aborcji.

Organizatorzy weekendowej akcji zachęcali do zapalenia zniczy oraz przynoszenia chryzantem pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Znicze oraz kwiaty pojawiły się również pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Dziś jednak protest odbędzie się w tradycyjnej formie. Spotkanie przeciwników orzeczenia TK odbędzie się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Podobnie jak w dniach poprzednich, zmotoryzowani będą robili „kółeczka”  pomiędzy rondem Dmowskiego, a rondem Pakosława, natomiast piesi będą protestować pod pomnikiem, a następnie przemaszerują ulicami Rzeszowa.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Rzeszów

Tak może wyglądać Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt warszawskiej pracowni Atelier Tektura zwyciężył w konkursie na koncepcję architektoniczną Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Miasto przekaże kolejne środki na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.   

Rzeszów

Będzie nowa ulica na osiedlu im. Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej drogi, pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką.

Reklama