Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Straż Miejska znakuje rowery. Najbliższa akcja już 20 lipca

Dodano: 19.07.2022 r.

fot. Straż Miejska w Rzeszowie
fot. Straż Miejska w Rzeszowie
RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie prowadzi akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 20 lipca 2022 r.
 
Znakowanie odbywa się w wyznaczone środy, od godz. 15:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Wcześniej, należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

- Znakujemy tylko sprawne rowery, których właściciel jest pełnoletni (niepełnoletnich zapraszamy z prawnymi opiekunami), jest zameldowany na stałe w Rzeszowie, okaże dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru lub złoży pisemne oświadczenie, że jest jego właścicielem -  informuje Straż Miejska. - Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – daje SM.

Znakowanie rowerów ogranicza ryzyko kradzieży, a w przypadku utraty pojazdu zwiększa się szansa na jego odzyskanie. Znakowanie polega na umieszczaniu numeru identyfikacyjnego na ramie roweru. Przeprowadza się je za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu.

Do tej pory oznakowano już 1348 rowerów. Kolejne akcje zaplanowane są na 3, 17 i 31 sierpnia 2022 r.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Reklama