Rzeszów - Czwartek, 19.02.2026
Reklama

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

Dodano: 04.08.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie wozu strażackiego OSP Rzeszów - Drabinianka / fot. UM Rzeszowa
Zdjęcie wozu strażackiego OSP Rzeszów - Drabinianka / fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy pojazd to lekki samochód pożarniczy marki Volkswagen Crafter. Został wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Na jego pokładzie znalazł się m.in. wodno-pianowy agregat wysokociśnieniowy, wyciągarka elektryczna oraz pneumatyczny, teleskopowy maszt oświetleniowy. Dodatkowo, samochód został doposażony w m.in. latarki taktyczne oraz nowoczesne urządzenia łączności za kwotę 20 tysięcy złotych. Środki te pochodziły również z puli Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy Crafter to kolejny pojazd na stanie jednostki OSP Rzeszów-Drabinianka. Wcześniej strażacy dysponowali już średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Volvo, lekkim Fordem Transitem oraz quadem, który niedawno trafił do służby. Powiększenie floty znacząco zwiększa możliwości operacyjne jednostki, która z roku na rok staje się coraz lepiej przygotowana do reagowania na różnorodne zagrożenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Reklama