Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd

Dodano: 22.04.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na zakup samochodu dla strażaków ochronników z osiedla Pogwizdów Nowy w tegorocznym budżecie miasta początkowo było 400 tys. zł. Były to pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W styczniu tego roku strażacy z OSP zwrócili się z prośbą do prezydenta Konrada Fijołka o zwiększenie środków. Dołożonych zostało wtedy dodatkowe 200 tys. zł. W piątek, 19 kwietnia, wojewoda podkarpacki – Teresa Kubas-Hil przekazała informację o tym, że Rzeszów  otrzyma z budżetu państwa dodatkowe 600 tys. zł z przeznaczeniem na wóz dla OSP Pogwizdów Nowy.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podkarpacia to niezwykle ważny aspekt mojej działalności jako wojewody podkarpackiego. Wczoraj przekazałam  informację na temat dobiegających końca pracach związanych z uruchomieniem drugiego w Rzeszowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu MSWiA a dziś mam kolejną znakomitą wiadomość - mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki. - MSWiA właśnie przekazało na moje ręce informację, że zostały przyznane pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia. 
Reklama
W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln. W tej kwocie jest 600 tys. zł dla OSP Pogwizdów Nowy.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa dziękował za wsparcie, bo nowy wóz był marzeniem strażaków. Przypomniał, że starali się o fundusze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Bardzo się cieszę z tej dotacji w wysokości 600 tys. zł, gdyż drugie tyle już mamy. Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – zapowiedział prezydent Rzeszowa.    

Prezydent szczególnie dziękował obecnemu na konferencji Zdzisławowi Kędziorowi, radnemu z osiedla Pogwizdów Nowy. - Prawie co tydzień był u mnie i przypominał: nowy wóz.   
Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy mówił, że zależy im na samochodzie średnim, miejskim. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w staraniach o ten wóz – dziękował Wota.

 
Źródło: Informacja prasowa UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Pola Nadziei

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Rzeszów

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Rzeszów

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Rzeszów

Obchody XXIV Dnia Papieskiego w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbędą się pod hasłem "Ewangelia starości i cierpienia". Rozpoczną się 6 października. Zwieńczeniem obchodów będzie piknik rodzinny "Wioska Papieski", który zaplanowano na niedzielę, 13 października przy kościele...

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Słocina. Jest umowa na dofinansowanie inwestycji

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę dotyczącą dofinansowania projektu pn. "Parki miejskie mają znaczenie - nowe podejście do zarządzania zielenią miejską w Iwano-Frankiwsku i Rzeszowie". 2,5 mln zł z dotacji przeznaczone zostanie...

Rzeszów

Postęp prac na budowie drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

Realizowany obecnie I etap obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Reklama