Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Na początku grudnia Straż Miejska w Rzeszowie kupiła pierwsze urządzenie rozruchowe, które pozwala szybko uruchomić silnik w aucie z rozładowanym akumulatorem. Strażnicy wykorzystują je nie tylko na własny użytek, ale również pomagając mieszkańcom Rzeszowa. Do tej pory z ich pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób.

- Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt - mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.
Reklama
Tuż przed świętami, strażnicy otrzymali kolejne urządzenie rozruchowe. To nowe NOCO BOOST GBX75, ufundowane przez firmę z Dębicy, która produkuje takie urządzenia.  

- Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom - mówi Marek Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 1 lutego zamknięta ul. Grottgera

RZESZÓW. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego.

Rzeszów

31-latek hodował konopie w łazience

RZESZÓW. 31-letni mieszkaniec Dynowa został zatrzymany przez Policję za nielegalną uprawę konopii. Funkcjonariusze ujawnili 6 sztuk sadzonek w łazience w domu 31-latka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Reklama