Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

Dodano: 28.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Na początku grudnia Straż Miejska w Rzeszowie kupiła pierwsze urządzenie rozruchowe, które pozwala szybko uruchomić silnik w aucie z rozładowanym akumulatorem. Strażnicy wykorzystują je nie tylko na własny użytek, ale również pomagając mieszkańcom Rzeszowa. Do tej pory z ich pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób.

- Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt - mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.
Reklama
Tuż przed świętami, strażnicy otrzymali kolejne urządzenie rozruchowe. To nowe NOCO BOOST GBX75, ufundowane przez firmę z Dębicy, która produkuje takie urządzenia.  

- Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom - mówi Marek Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowi najemcy w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Centrum Handlowe Plaza pozyskało trzech nowych najemców: nowoczesny, bezobsługowy salon gier i zabawy, nowy salon prasowy oraz biuro podróży jednego z liderów w branży turystycznej. Końcówka roku w Plazie, to również...

Rzeszów

Alert IMGW. Intensywne opady śniegu w Rzeszowie i na Podkarpaciu, nawet do 40 cm

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu na terenie województwa podkarpackiego. W Rzeszowie spadnie od 30 do 40 cm śniegu.

Rzeszów

W Millenium Hall można już śmigać na łyżwach. Lodowisko działa 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. Od 30 listopada, wielbiciele jazdy na łyżwach mogą korzystać z lodowiska na skwerze Millenium Hall. Obiekt o powierzchni ponad 600 mkw. jest czynny 7 dni w tygodniu

Rzeszów

Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Fundacja Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Reklama