Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

Dodano:

fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Strzały z broni, wybuchy, ranni żołnierze  - takie sceny rozegrały się wczoraj przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Przechodzący wczoraj ulicą Lubelską w rejonie Urzędu Marszałkowskiego przechodnie oraz mieszkańcy pobliskich bloków, mogli poczuć się zagrożeni i nieco zdezorientowani. Spod siedziby Urzędu dochodziły bowiem odgłosy wybuchów, strzałów z broni maszynowej, a wokół budynku pełno było uzbrojonych żołnierzy.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia, które systematycznie odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim. – Tym razem był to epizod ataku grupy GDR (grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika) na budynek przy ul. Lubelskiej i jego skuteczne odparcie przez wojsko -  tłumaczy Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Wczorajsze ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022” koordynowała komórka ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim we współpracy z  3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie oraz Komendą Miejską Policji w Rzeszowie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Rzeszów

Na budynku Politechniki Rzeszowskiej powstał mural Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. W ten sposób uczelnia uhonorowała swojego patrona w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Reklama