Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

Dodano:

fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Strzały z broni, wybuchy, ranni żołnierze  - takie sceny rozegrały się wczoraj przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Przechodzący wczoraj ulicą Lubelską w rejonie Urzędu Marszałkowskiego przechodnie oraz mieszkańcy pobliskich bloków, mogli poczuć się zagrożeni i nieco zdezorientowani. Spod siedziby Urzędu dochodziły bowiem odgłosy wybuchów, strzałów z broni maszynowej, a wokół budynku pełno było uzbrojonych żołnierzy.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia, które systematycznie odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim. – Tym razem był to epizod ataku grupy GDR (grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika) na budynek przy ul. Lubelskiej i jego skuteczne odparcie przez wojsko -  tłumaczy Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Wczorajsze ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022” koordynowała komórka ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim we współpracy z  3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie oraz Komendą Miejską Policji w Rzeszowie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Reklama