Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

Dodano:

fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Strzały z broni, wybuchy, ranni żołnierze  - takie sceny rozegrały się wczoraj przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Przechodzący wczoraj ulicą Lubelską w rejonie Urzędu Marszałkowskiego przechodnie oraz mieszkańcy pobliskich bloków, mogli poczuć się zagrożeni i nieco zdezorientowani. Spod siedziby Urzędu dochodziły bowiem odgłosy wybuchów, strzałów z broni maszynowej, a wokół budynku pełno było uzbrojonych żołnierzy.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia, które systematycznie odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim. – Tym razem był to epizod ataku grupy GDR (grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika) na budynek przy ul. Lubelskiej i jego skuteczne odparcie przez wojsko -  tłumaczy Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Wczorajsze ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022” koordynowała komórka ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim we współpracy z  3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie oraz Komendą Miejską Policji w Rzeszowie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa zawitał pomnik Jana III Sobieskiego

RZESZÓW. "Wędrujący" monument stoi w Parku Jedności Polonii z Macierzą i pozostanie tam do drugiej połowy lipca.

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Reklama