Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

Dodano: 11.01.2021 r.

fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Każdego roku w grudniu studenci działający w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej organizują akcję charytatywną Studenckie Mikołajki. W tym roku studenci postanowili wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, w którym mieszka 52 przewlekle somatycznie chorych podopiecznych. W listopadzie 2020 r. dyrektor DPS-u Agnieszka Markowicz przekazała organizatorom akcji indywidualne prośby mieszkańców placówki.

Dzięki zebranym funduszom od firm i ludzi dobrej woli, pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej udało się spełnić marzenia mieszkańców DPS-u w Nowej Dębie. Firma Sylveco produkująca naturalne kosmetyki przekazała dla pensjonariuszy paczkę ze swoimi produktami. Z kolei racownicy rzeszowskiej firmy Deloitte zakupili wszystkie rzeczy z listy i przygotowali paczki dla każdego pensjonariusza. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej za zebrane środki zakupił dla każdego mieszkańca komplet ręczników, koce, piżamy, kapcie, a także artykuły higieniczne oraz żywność.
Reklama
22 grudnia ub.r. przedstawiciele Samorządu Studenckiego PRz przekazali dyrekcji DPS-u świąteczne upominki, wśród których znalazły się dodatkowo kuchenki mikrofalowe, czajniki i radia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiany w funkcjonowaniu fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę rzeszowska fontanna multimedialna będzie pracować w zmienionym trybie. Nie będą odbywać się pokazy dzienne i wieczorne.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza planuje wprowadzić system parkingowy

RZESZÓW. Od kilku dni, na terenie jednego z największych hipermarketów w Rzeszowie – E. Leclerc – obowiązuje system parkingowy. Podobne rozwiązanie ma być wprowadzone już wkrótce na sąsiednim parkingu należącym do CH...

Rzeszów

Pijani jechali do szpitala odebrać krewnego. Kierowca miał 3 promile

RZESZÓW. 36-letni kierowca i jego 59-letnia pasażerka, będąc pod wpływem alkoholu, wybrali się do szpitala odebrać swojego krewnego. Zamiast do placówki medycznej, trafili do izby wytrzeźwień. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie...

Rzeszów

Finał Rowerowego Maja. W akcji wzięło udział ponad 7 tys. uczniów i przedszkolaków

RZESZÓW. W finale około 750 cyklistów wyruszyło na około 16-kilometrową przejażdżkę ulicami miasta.

Rzeszów

Wisłokostrada. Trwa budowa dwóch mostów i estakady [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca Wisłokostrady realizuje prace przy budowie dwóch nowych mostów oraz dwujezdniowej estakady, która przebiegać będzie nad linią kolejową Kraków-Medyka.

Rzeszów

Wypadek na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Piesza zderzyła się z motocyklistą

RZESZÓW. 27-letnia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Nadchodzą upały. IMGW wydało ostrzeżenie dla Podkarpacia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza.

Rzeszów

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną czterech wypadków w Rzeszowie

RZESZÓW. Cztery wypadki odnotowali rzeszowscy policjanci podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Przyczyną wszystkich zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa.

Reklama