Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

Dodano: 11.01.2021 r.

fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Każdego roku w grudniu studenci działający w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej organizują akcję charytatywną Studenckie Mikołajki. W tym roku studenci postanowili wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, w którym mieszka 52 przewlekle somatycznie chorych podopiecznych. W listopadzie 2020 r. dyrektor DPS-u Agnieszka Markowicz przekazała organizatorom akcji indywidualne prośby mieszkańców placówki.

Dzięki zebranym funduszom od firm i ludzi dobrej woli, pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej udało się spełnić marzenia mieszkańców DPS-u w Nowej Dębie. Firma Sylveco produkująca naturalne kosmetyki przekazała dla pensjonariuszy paczkę ze swoimi produktami. Z kolei racownicy rzeszowskiej firmy Deloitte zakupili wszystkie rzeczy z listy i przygotowali paczki dla każdego pensjonariusza. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej za zebrane środki zakupił dla każdego mieszkańca komplet ręczników, koce, piżamy, kapcie, a także artykuły higieniczne oraz żywność.
Reklama
22 grudnia ub.r. przedstawiciele Samorządu Studenckiego PRz przekazali dyrekcji DPS-u świąteczne upominki, wśród których znalazły się dodatkowo kuchenki mikrofalowe, czajniki i radia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Reklama