Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

Dodano: 12.11.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. Poza licznymi atrakcjami, na uczestników wydarzenia czekać będzie smaczny tort.

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia Wcześniaka Szpital Specjalistyczny Pro-Familia organizuje specjalne spotkanie, na które zaprasza wszystkie dzieci urodzone przedwcześnie wraz z rodzicami. Z tej okazji personel oddziału neonatologicznego przygotował mnóstwo atrakcji – dla rodziców warsztaty edukacyjne, a dla dzieci liczne gry i zabawy z konkursami.

„Przez ponad 8 lat funkcjonowania naszego szpitala na Oddziale Neonatologicznym z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowaliśmy blisko 5 tysięcy maluszków w stanach zagrożenia życia. Urodzonych w naszym szpitalu, ale także przywiezionych do nas na leczenie z innych szpitali z całego województwa. Najmniejszy z naszych wcześniaków ważył mniej niż 500 g” – tłumaczy Dorota Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia.
Reklama
Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków – czyli spotkania z lekarzami i m.in. gry, konkursy i zabawy. Nie zabraknie też pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tą okazję. Spotkanie odbędzie się 16 listopada w godzinach od 11:00 do 13:00  w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia. Nie zabraknie też słodkiego tortu dla wszystkich uczestników.

„Te najmniejsze maluchy spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgraną rodziną. Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego zapraszamy wszystkich wcześniaków wraz z rodzicami” – dodaje Dorota Sopylak. Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest na całym świecie 17 listopada.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy kierunek studiów w WSIiZ ze zgodą MEiN

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uzyskała uprawienia do prowadzenia nowego, unikatowego w skali kraju kierunku o profilu praktycznym.

Rzeszów

Ul. Zygmunta I Starego będzie rozbudowana

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Rzeszów

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierzaków ze schroniska Kundelek

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 3 organizuje zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków z rzeszowskiego Schroniska „Kundelek” z okazji Dnia Praw Zwierząt.

Rzeszów

LOT wznawia wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W te wakacje samolotami LOT-u polecimy do Gdańska, Szczecina i chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane maszynami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Rzeszów

Powstała rzeszowska mapa murali i graffiti

RZESZÓW. W „Rzeszowskiej mapie murali i graffiti” znajdziecie 35 prac w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Każda zawiera obszerny opis z audiodeskrypcją i fotografie.

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Reklama