Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

Dodano: 14.03.2022 r.

fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

8 marca, w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ w Wyższej Szkole Informatyczki i Zarządzania w Rzeszowie, uruchomiona została świetlica dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy.

W pierwszym tygodniu działalności, tj. w dniach 8 – 11 marca osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogły skorzystać m.in. z lekcji języka polskiego, pokazów filmowych, warsztatów, zajęć plastycznych i muzycznych. Przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Dorośli mogli odpocząć przy kawie i herbacie i skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Tylko w pierwszym dniu funkcjonowania świetlicy, odwiedziło ją około 200 uchodźców z Ukrainy.

„Pierwszy tydzień działalności świetlicy dla ukraińskiej społeczności Rzeszowa „Przyjdź i odpocznij” pokazał, jak bardzo w przestrzeni miasta potrzebna jest taka przestrzeń. Dlatego nasza inicjatywa będzie kontynuowana” – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Świetlica w tym tygodniu będzie czynna w dniach 15-18 marca, czyli od wtorku do piątku, w godzinach od 14:00 do 19:00.

W programie są między innymi lekcje języka polskiego, porady prawników oraz liczne atrakcje dla dzieci, w tym m.in. warsztaty taneczne, pokazy akrobatyczne i wizyta Niedźwiedzia Wojtka – żywej, gigantycznej maskotki. Przewidziano również zajęcia edukacyjne czyli pokazy i zabawy z robotami oraz pokazy kinowe. Nadal każdy chętny będzie mógł zagrać w gry planszowe lub komputerowe, bilard, piłkarzyki albo spróbować swoich sił na X-BOXie. Dla zmęczonych zabawą dzieci nie zabraknie ciepłego dania i słodkiego poczęstunku.
Reklama
Dla dorosłych kontynuowane będą dyżury psychologów oraz adwokatów, w dalszym ciągu realizowane też będą zajęcia z języka polskiego, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkowo, na prośbę gości świetlicy, uruchomione zostaną również lekcje języka angielskiego. Czynna nadal pozostaje część kawiarniana, gdzie serwowana jest kawa i herbata oraz ciasta.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców. Uczelnia zwraca się również z prośba o współpracę do firm i punktów gastronomicznych, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla gości świetlicy. Zainteresowane osoby/firmy mogą kontaktować się pod adresem: iq@wsiz.edu.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Reklama