Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

Dodano:

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. W niedzielę, do grona Honorowych Obywateli Miasta dołączyli dwaj wybitni profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

W niedzielny wieczór, 27 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa, prezydent Tadeusz Ferenc oraz Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Tymi tytułami uhonorowani zostali profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

Prof. Czopek jest archeologiem, rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości był także dyrektorem Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Jest współtwórcą Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, uznaną i cenioną osobowością w środowisku naukowym, odkrywcą kilkuset nowych stanowisk archeologicznych i badań wykopaliskowych, którego praca wpłynęła na historyczną atrakcyjność miasta i regionu.

Prof. Kazimierz Widenka jest twórcą rzeszowskiej kliniki kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, którą uczynił wyróżniającym się ośrodkiem medycznym i naukowym w kraju. Innowacyjność pracy ośrodka i nowoczesne technologie są jej głównymi atutami, co przyczyniło się do rozkwitu kardiochirurgii i wysokiej pozycji Rzeszowa nie tylko na mapie Polski.
Reklama
Podczas uroczystości władze Rzeszowa wręczyły również tytuł Zasłużony dla Miasta Rzeszowa Mateuszowi Tułeckiemu, twórcy InternetBeta, jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji poświęconych internetowi, na którą przyjeżdżają, współpracują i wzajemnie się inspirują socjologowie, psychologowie, politologowie, przedstawiciele agencji reklamowych i specjaliści ds. marketingu, zarządzający największymi serwisami, twórcami aplikacji i startupów.

Niedzielną uroczystość recitalem uświetniła Grażyna Łobaszewska.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Rzeszów

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r.

Reklama