Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

Dodano:

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. W niedzielę, do grona Honorowych Obywateli Miasta dołączyli dwaj wybitni profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

W niedzielny wieczór, 27 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa, prezydent Tadeusz Ferenc oraz Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Tymi tytułami uhonorowani zostali profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

Prof. Czopek jest archeologiem, rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości był także dyrektorem Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Jest współtwórcą Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, uznaną i cenioną osobowością w środowisku naukowym, odkrywcą kilkuset nowych stanowisk archeologicznych i badań wykopaliskowych, którego praca wpłynęła na historyczną atrakcyjność miasta i regionu.

Prof. Kazimierz Widenka jest twórcą rzeszowskiej kliniki kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, którą uczynił wyróżniającym się ośrodkiem medycznym i naukowym w kraju. Innowacyjność pracy ośrodka i nowoczesne technologie są jej głównymi atutami, co przyczyniło się do rozkwitu kardiochirurgii i wysokiej pozycji Rzeszowa nie tylko na mapie Polski.
Reklama
Podczas uroczystości władze Rzeszowa wręczyły również tytuł Zasłużony dla Miasta Rzeszowa Mateuszowi Tułeckiemu, twórcy InternetBeta, jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji poświęconych internetowi, na którą przyjeżdżają, współpracują i wzajemnie się inspirują socjologowie, psychologowie, politologowie, przedstawiciele agencji reklamowych i specjaliści ds. marketingu, zarządzający największymi serwisami, twórcami aplikacji i startupów.

Niedzielną uroczystość recitalem uświetniła Grażyna Łobaszewska.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

9. edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna. Grotowski. Kantor” odwołana. Miasto nie ma pieniędzy

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że w przyszłym roku nie zamierza rezygnować z organizacji festiwalu.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Reklama