Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Wolontariusze Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyli się w akcję „Szalik dla WOŚP”.   

Jest to ogólnopolska inicjatywa stworzenia najdłuższego szalika w Polsce, który potem zostanie wystawiony na aukcje WOŚP. 20 wolontariuszy 50+ stworzyło w ciągu 10 dni aż 70 m szalika, który później połączono i przesłano do punktu zbiórki. Najdłuższy szalik (15m 15cm!) wydziergała pani Marianna Krupa, przewodnicząca Samorządu Słuchaczy Akademii 50+.

To nie pierwsza inicjatywa pomocowa wolontariuszy 50+ z Rzeszowa. Wiosną 2020 roku, wolontariuszy przez 9 tygodni szyło w domach maseczki ochronne, które zostały potem przekazane  nieodpłatnie seniorom oraz lokalnym instytucjom.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Rzeszów

W Rzeszowie zapowiadają wiatr w porywach do 80 km/h

RZESZÓW. Silne wiatry mogą rozpocząć się od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 i potrwają do godz. 09:00 dnia 18.09.2019.

Rzeszów

Już niebawem dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Dni otwarte odbędą się w dniu 20 września 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego

Rzeszów

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most

RZESZÓW. Do 2023 roku mieszkańcy powinni już korzystać z nowej inwestycji.

Reklama