Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Szpital MSWiA w Rzeszowie otrzyma nowy tomograf

Dodano: 02.11.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do szpitala MSWiA w Rzeszowie trafi nowy tomograf komputerowy. Sprzęt pochodzi z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o przekazaniu nowego tomografu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie. Sprzęt pochodzący z asortymentu rezerwa strategicznych, zostanie przekazany bezzwrotnie.

Wojewoda podkreśla „że szpital był istotnie zaangażowany w leczenie pacjentów z COVID-19, a przebieg epidemii wyraźnie pokazywał, jak bardzo ważna jest sprawna diagnostyka przy użyciu tomografii komputerowej, zwłaszcza w odniesieniu do klatki piersiowej”.

W konferencji prasowej wziął udział dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, który powiedział, że tomograf zostanie wykorzystany na potrzeby przyszłego SOR-u, który wkrótce zostanie oddany do użytku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Reklama