Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

Dodano: 15.07.2020 r.

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o interwencję w związku z planowaną przez PGE Energia Ciepła podwyżką cen ciepła.

„Zwracam się do Pana Premiera z prośbą o podjęcie działań w celu ochrony samorządów, a docelowo także obywateli przed monopolistycznymi praktykami spółki państwowej PGE Energia Ciepła S.A., która narzuca rażąco wygórowane ceny z tytułu sprzedaży ciepła, dążąc w ten niedopuszczalny sposób do maksymalizacji zysku.” – czytamy w piśmie.

Prezydent oburza się na znaczne podwyżki cen energii cieplnej, które jego zdaniem w konsekwencji odbiją się bezpośrednio na mieszkańcach Rzeszowa. Prezydent zaznacza, że z ciepła systemowego korzystają nie tylko mieszkańcy i przedsiębiorcy, ale również szkoły, przedszkola, żłobki czy domy pomocy społecznej. Jak podkreśla, cena za zamówioną moc cieplną wg nowej taryfy jest wyższa aż o 15,5 % od ceny dotychczasowej.
Reklama
„Obecnie Miasto Rzeszów płaci spółce PGE Energia Ciepła S.A. - Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie za zamówioną moc cieplną kwotę 7438,78 zł netto za 1 MW. Taryfa ustalona przez PGE Energia Ciepła S.A. dla Oddziału Elektrociepłownia Rzeszów i zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 29 czerwca 2020 r. wynosi 8589,45 zł netto za 1 MW.” – informuje w piśmie Prezydent.
 
Zdaniem Tadeusza Ferenca tak wysokie podwyżki cen ciepła są szczególnie oburzające w obliczu obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

„Wprowadzona przez PGE Energia Ciepła S.A. podwyżka bulwersuje szczególnie w trudnej sytuacji spowodowanej pandemia wirusa COVID - 19. Boleśnie dotyka odbiorców ciepła - mieszkańców i przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do zamykania swoich firm czy lokali usługowych.”


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Reklama