Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Tadeusz Ferenc odchodzi z SLD

Dodano: 02.07.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po tym jak Sojusz Lewicy Demokratycznej w krytyczny sposób zareagował na decyzję prezydenta Rzeszowa odnośnie zakazu przeprowadzenia w Rzeszowie II Marszu Równości, Tadeusz Ferenc zdecydował się na rezygnacje z członkostwa.

Sprawa II Marszu Równości została rozstrzygnięta przez sąd, uczestnicy ulicami miasta przeszli, a echa pierwotnej decyzji Tadeusza Ferenca wciąż rozbrzmiewają w przestrzeni, choć coraz ciszej.

Przypomnijmy, że prezydent Rzeszowa, jeszcze kilka dni temu, jako członek SLD, był proszony o zmianę swojej decyzji, gdyż ta zdaniem przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD Wiesława Buża była „niedemokratyczna”.

„W związku z wydaniem zakazu Marszu Równości w Rzeszowie przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wyrażam najwyższe zdumienie tą decyzją. Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest „Świętem Wolności (…) Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o cofnięcie wydanej decyzji. Uważam, że służby miejskie powinny skupić się na zagwarantowaniu bezpieczeństwa uczestniczkom i uczestnikom demonstracji, a nie ich zakazywaniu. Marsz Równości w Rzeszowie ma nasze, pełne poparcie” – pisał w oświadczeniu Buż.
Reklama
Później miały być wyciągnięte dalsze konsekwencję, pojawiały się głosy mówiące o usunięciu Tadeusza Ferenca z listy członków partii, jednak ostatecznie skończyło się na nieudzieleniu poparcia w jesiennych wyborach. Dodajmy, że podczas ostatnich wyborów na fotel prezydencki w Rzeszowie startował on z „Rozwoju Rzeszowa” a nie z SLD.

Nić powiązań i spekulacji o dalszym losie urwał sam Ferenc, rezygnując z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż jak sam zauważa pomiędzy interesem SLD i funkcjonowaniem miasta istnieją rozbieżności. Rezygnacja została złożona z dniem 01.07.2019 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Za żłobek w nowym roku zapłacimy więcej

RZESZÓW. Podwyżki nie ominą rodziców najmłodszych dzieci w naszym mieście. Od lutego przyszłego roku stawki za pobyt dzieci w rzeszowskich żłobkach pójdą w górę.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia na ul. Wierzbowej. Będą układać nową nawierzchnię

RZESZÓW. Przez cały czwartek, na ul. Wierzbowej w Rzeszowie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Drogowcy będą układać nową nawierzchnię asfaltową.

Rzeszów

Nowy punkt szczepień przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. W przychodni Nasz Gabinet przy ul. Rejtana 20, otwarto kolejny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Zlokalizowany jest on na IV piętrze placówki.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje mural upamiętniający Tomasza Stańko

RZESZÓW. Dziś przy ul. Hetmańskiej ruszają prace nad muralem upamiętniającym Tomasza Stańko. Uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 2022 rok – w 80-tą rocznicę urodzin artysty.

Rzeszów

Za parkowanie w centrum miasta zapłacimy znacznie więcej. Radni przyjęli projekt zmian

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni poparli projekt uchwały zwiększającej miejskie opłaty parkingowe. Pierwsza godzina parkowania w centrum ma kosztować 4 zł. Zmiany wejdą w życie od nowego roku.

Rzeszów

Od 20 grudnia mniej kursów autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 20 grudnia do 9 stycznia część autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie będzie kursować w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Cztery kolejne rzeszowskie ulice będą oświetlone. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. Nowe latarnie staną wzdłuż ulic Findysza, Sowińskiego, Myśliwskiej i Strzyżowskiej. Oświetlenie ma być gotowe w przyszłym roku.

Rzeszów

Integracyjny plac zabaw przy Lisiej Górze już gotowy

RZESZÓW. Dostępny jest już nowy integracyjny plac zabaw, który powstał w sąsiedztwie Lisiej Góry. Koszt inwestycji o powierzchni ponad 700 m² to prawie 500 tysięcy zł.

Reklama