Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Tadeusz Ferenc odchodzi z SLD

Dodano: 02.07.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po tym jak Sojusz Lewicy Demokratycznej w krytyczny sposób zareagował na decyzję prezydenta Rzeszowa odnośnie zakazu przeprowadzenia w Rzeszowie II Marszu Równości, Tadeusz Ferenc zdecydował się na rezygnacje z członkostwa.

Sprawa II Marszu Równości została rozstrzygnięta przez sąd, uczestnicy ulicami miasta przeszli, a echa pierwotnej decyzji Tadeusza Ferenca wciąż rozbrzmiewają w przestrzeni, choć coraz ciszej.

Przypomnijmy, że prezydent Rzeszowa, jeszcze kilka dni temu, jako członek SLD, był proszony o zmianę swojej decyzji, gdyż ta zdaniem przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD Wiesława Buża była „niedemokratyczna”.

„W związku z wydaniem zakazu Marszu Równości w Rzeszowie przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wyrażam najwyższe zdumienie tą decyzją. Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest „Świętem Wolności (…) Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o cofnięcie wydanej decyzji. Uważam, że służby miejskie powinny skupić się na zagwarantowaniu bezpieczeństwa uczestniczkom i uczestnikom demonstracji, a nie ich zakazywaniu. Marsz Równości w Rzeszowie ma nasze, pełne poparcie” – pisał w oświadczeniu Buż.
Reklama
Później miały być wyciągnięte dalsze konsekwencję, pojawiały się głosy mówiące o usunięciu Tadeusza Ferenca z listy członków partii, jednak ostatecznie skończyło się na nieudzieleniu poparcia w jesiennych wyborach. Dodajmy, że podczas ostatnich wyborów na fotel prezydencki w Rzeszowie startował on z „Rozwoju Rzeszowa” a nie z SLD.

Nić powiązań i spekulacji o dalszym losie urwał sam Ferenc, rezygnując z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż jak sam zauważa pomiędzy interesem SLD i funkcjonowaniem miasta istnieją rozbieżności. Rezygnacja została złożona z dniem 01.07.2019 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Reklama