Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc odchodzi z SLD

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po tym jak Sojusz Lewicy Demokratycznej w krytyczny sposób zareagował na decyzję prezydenta Rzeszowa odnośnie zakazu przeprowadzenia w Rzeszowie II Marszu Równości, Tadeusz Ferenc zdecydował się na rezygnacje z członkostwa.

Sprawa II Marszu Równości została rozstrzygnięta przez sąd, uczestnicy ulicami miasta przeszli, a echa pierwotnej decyzji Tadeusza Ferenca wciąż rozbrzmiewają w przestrzeni, choć coraz ciszej.

Przypomnijmy, że prezydent Rzeszowa, jeszcze kilka dni temu, jako członek SLD, był proszony o zmianę swojej decyzji, gdyż ta zdaniem przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD Wiesława Buża była „niedemokratyczna”.

„W związku z wydaniem zakazu Marszu Równości w Rzeszowie przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wyrażam najwyższe zdumienie tą decyzją. Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest „Świętem Wolności (…) Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o cofnięcie wydanej decyzji. Uważam, że służby miejskie powinny skupić się na zagwarantowaniu bezpieczeństwa uczestniczkom i uczestnikom demonstracji, a nie ich zakazywaniu. Marsz Równości w Rzeszowie ma nasze, pełne poparcie” – pisał w oświadczeniu Buż.
Reklama
Później miały być wyciągnięte dalsze konsekwencję, pojawiały się głosy mówiące o usunięciu Tadeusza Ferenca z listy członków partii, jednak ostatecznie skończyło się na nieudzieleniu poparcia w jesiennych wyborach. Dodajmy, że podczas ostatnich wyborów na fotel prezydencki w Rzeszowie startował on z „Rozwoju Rzeszowa” a nie z SLD.

Nić powiązań i spekulacji o dalszym losie urwał sam Ferenc, rezygnując z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż jak sam zauważa pomiędzy interesem SLD i funkcjonowaniem miasta istnieją rozbieżności. Rezygnacja została złożona z dniem 01.07.2019 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny. Dzień wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ustalili, że to 44-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej na moście Narutowicza. Czeka nas powtórka z rozrywki?

RZESZÓW. Znamy oferty wykonawców zainteresowanych budową kładki rowerowej na moście Narutowicza.

Rzeszów

Kierowca jadąc przez Boguchwałę zasłabł za kierownicą

BOGUCHWAŁA. Do zdarzenia doszło dzisiaj, kilka minut przed godziną 06.00.

Rzeszów

Ruszył przetarg na odbiór śmieci w 2020 i 2021 roku

RZESZÓW. Oferty wykonawców poznamy najwcześniej po 27 sierpnia br.

Rzeszów

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu.

Rzeszów

Tymczasowe zmiany w obsłudze klientów w placówkach ZUS i COT

RZESZÓW. Prace rozpoczną się od 2 sierpnia od godziny 14.00.

Rzeszów

Remont stacji Rzeszów Główny. Rozpoczęto przygotowania do budowy przejścia z windami

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny przejście pod torami zastąpi kładkę. Będą także windy na perony.

Reklama