Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W środę (19.01) w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Jednym z punktów programu była ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dr. h.c. Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta miasta. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, dla którego były to z kolei pierwsze urodziny miasta na stanowisku prezydenta Rzeszowa.

- Bardzo często powtarzam, że nasze miasto ma swoją magię. I dziś jest taki wyjątkowy, magiczny moment. To właśnie prezydent Tadeusz Ferenc jest autorem pomysłu, by tak hucznie obchodzić urodziny miasta i aby podczas tych uroczystości honorować tych, którzy dla Rzeszowa mają szczególne zasługi. Dziś sam prezydent Ferenc otrzymuje najważniejsze miejskie wyróżnienie – mówił podczas uroczystości Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Przypomniał rok 2002, kiery to Ferenc wygrał po raz pierwszy prezydenckie wybory. – Ten moment był bardzo ważny dla naszego miasta, ponieważ zyskało świetnego gospodarza, który wtedy zainaugurował najdłuższą po transformacji ustrojowej prezydenturę Rzeszowa. Rozwój miasta nabrał wtedy tempa wręcz zawrotnego. To zasługa wizji, odwagi, tytanicznej pracy i zdolności przywódczych Tadeusza Ferenca. Rok 2002 był ważny również dla mnie, ponieważ wtedy, jako młody człowiek, po raz pierwszy wszedłem do Rady Miasta Rzeszowa, zajmując w niej miejsce właśnie prezydenta Ferenca – dodał prezydent Fijołek.
Reklama
Tadeusz Ferenc, który miastem rządził nieprzerwanie od 2002 do 2021 roku, dziękując za wyróżnienie podkreślił, że wszystkie jego działania, jako prezydenta, miały na celu jedno – dobro miasta. – Zawsze myślałem o tym co w Rzeszowie poprawić, aby przychodzili do nas ludzie, żeby tu chcieli mieszkać, pracować, zakładać rodziny. W dniu 668. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszowa otrzymuję tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przyjmuję go z wielką wdzięcznością i ogromnym wzruszeniem - mówił Tadeusz Ferenc.

Goście biorący udział w uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej wysłuchali skomponowanego przez Tomasza Stańkę Hejnału Miasta Rzeszowa w wykonaniu Tomka Nowaka oraz koncertu Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”. Obejrzeli także pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom Wielkiego Testu o Rzeszowie. Uroczystość zakończyło pokrojenie urodzinowego tortu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Reklama