Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc wystosował list kondolencyjny do żony, zmarłego wczoraj prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza oraz do mieszkańców Gdańska. Wiemy również, że planuje uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej.

Przypominamy: Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, gdy wszyscy uczestnicy wydarzenia skupili swoją uwagę na „Światełku do nieba”, 27-latek podszedł do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zadał mu trzy ciosy nożem.

Jeszcze wczoraj, kiedy Tadeusz Ferenc wystosował list wsparcia do prezydenta Gdańska, ogólnopolskie media podały informację o śmierci Pawła Adamowicza. Całe zdarzenie miało miejsce przed sesją nadzwyczajną Rady Miasta Rzeszowa, toteż jego pamięć uczczono w Ratuszu symboliczną minutą ciszy.
Reklama
W dniu dzisiejszym prezydent Rzeszowa wysyła kondolencje do Magdaleny Adamowicz, żony prezydenta oraz do mieszkańców Gdańska: „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Biuro Prasowe prezydenta Rzeszowa informuje, że Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza. Dodatkowo od jutra w Ratuszu wystawiona będzie księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać do piątku w godz. 7.30 – 18.00.

Treść listu kondolencyjnego do żony prezydenta Gdańska.

Treść listu kondolencyjnego do mieszkańców Gdańska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek, 2 września pogrzeb Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc spocznie na cmentarzu komunalnym Wilkowyja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Żałoba po śmierci Tadeusza Ferenca. Od poniedziałku księga kondolencyjna w ratuszu

RZESZÓW. W najbliższych dniach odbędą się również uroczystości pożegnalne.

Rzeszów

Zmarł Tadeusz Ferenc. Miał 82 lata

RZESZÓW. Były prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall w ten weekend. Będą atrakcje dla dzieci i szkolna akcja rabatowa

W programie, m.in. kiermasz zajęć pozalekcyjnych, warsztaty naukowe oraz gry i zabawy edukacyjne.

Rzeszów

Zderzenie bmw z ciężarówką w Głogowie Małopolskim. Kierowca osobówki zginął na miejscu

RZESZÓW. 60-letni obywatel Francji kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czoło z ciężarowym mercedesem. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny i trafił do szpitala.  

Reklama