Rzeszów - Czwartek, 23.07.2026
Reklama

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

Dodano: 15.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc wystosował list kondolencyjny do żony, zmarłego wczoraj prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza oraz do mieszkańców Gdańska. Wiemy również, że planuje uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej.

Przypominamy: Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, gdy wszyscy uczestnicy wydarzenia skupili swoją uwagę na „Światełku do nieba”, 27-latek podszedł do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zadał mu trzy ciosy nożem.

Jeszcze wczoraj, kiedy Tadeusz Ferenc wystosował list wsparcia do prezydenta Gdańska, ogólnopolskie media podały informację o śmierci Pawła Adamowicza. Całe zdarzenie miało miejsce przed sesją nadzwyczajną Rady Miasta Rzeszowa, toteż jego pamięć uczczono w Ratuszu symboliczną minutą ciszy.
Reklama
W dniu dzisiejszym prezydent Rzeszowa wysyła kondolencje do Magdaleny Adamowicz, żony prezydenta oraz do mieszkańców Gdańska: „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Biuro Prasowe prezydenta Rzeszowa informuje, że Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza. Dodatkowo od jutra w Ratuszu wystawiona będzie księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać do piątku w godz. 7.30 – 18.00.

Treść listu kondolencyjnego do żony prezydenta Gdańska.

Treść listu kondolencyjnego do mieszkańców Gdańska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców 15-stu ulic

RZESZÓW. Utrudnienia pojawią się 25 czerwca od godz. 22.00 do 06.00.

Rzeszów

25 czerwca możliwe czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. We wtorek, 25 czerwca br. ulicami miasta przejdzie pielgrzymka piesza do Lwowa.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta m.in. o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami.

Rzeszów

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych.

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Rzeszów

Nagrodzono zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja potrwa do 20 października.

Rzeszów

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak.

Rzeszów

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

RZESZÓW. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Reklama