Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

Dodano: 12.08.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja ma zapaść już w najbliższy piątek

Na specjalnie zwołanym briefingu prasowym obecny był poseł Zdzisław Gawlik, lider Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu oraz rzecz jasna Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa. W związku z publikacjami na temat możliwej rezygnacji z wyborów do Sejmu, prezydent postanowił odnieść się do tej kwestii osobiście.

„Prawie 17 lat temu, będąc w Sejmie, zdecydowałem się na to, by startować na prezydenta miasta Rzeszowa. Społeczeństwo uznało, że należy żebym był tym prezydentem i kiedy podjąłem decyzje o startowaniu, to myślałem o zmianach, jakie mogą nastąpić w mieście. Po 17-latach zgłosiłem do Platformy Obywatelskiej, że chce startować do Sejmu, a więc wrócić do parlamentu polskiego. Nie przypuszczałem, że te zmiany, które nastąpiły w Rzeszowie tak przypadną do gustu mieszkańcom naszego miasta, że będzie wiele interwencji i spotkań ze mną z propozycją pozostania w Rzeszowie” – mówił podczas konferencji Tadeusz Ferenc.
Reklama
Interwencje o jakich wspomina prezydent były motywowane przede wszystkim próbą przekonania go do zmiany decyzji i rezygnacji ze startu w wyborach. Na konferencji nie wyrażono ostatecznej i oficjalnej decyzji, ta ma zapaść dopiero w piątek, kiedy Rzeszów odwiedzi Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.

„Byli tu przedstawiciele wszystkich grup społecznych.  Byli lekarze, profesorowie, związki zawodowe, robotnicy. Dodam dla przykładu, że wczoraj w kościele też mnie pytali ludzie czy zostaje czy odchodzę. Biorąc  pod uwagę taką ilość protestów co do mojej decyzji, a zwykle staram się słuchać ludzi, wstępnie uległem ich namowom, natomiast oficjalna informacja będzie z panem przewodniczącym Grzegorzem Schetyną” – kontynuował Tadeusz Ferenc.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Diecezja rzeszowska zbiera na powodzian. Miasto przekaże 200 tys. dla mieszkańców gminy Chmielnik

RZESZÓW. W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. We wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Reklama