Reklama

Aktualności Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

Dodano: 20.09.2019

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń” - Aktualności Rzeszów

fot. T. Kulesa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. Poprzednio poszło o selektywne nagrywanie wypowiedzi, tym razem sprawa dotyczy kilku konferencji.

Osobliwej treści oświadczenie trafiło w ręce Jana Garncarskiego, przewodniczącego rady programowej TVP Rzeszów. Pismo, autorstwa prezydenta Rzeszowa, dotyczy w zasadzie etyki dziennikarskiej i rzetelności w przekazywaniu informacji opinii publicznej. Zdaniem Tadeusza Ferenca TVP Rzeszów nie realizuje w pełni tych zadań.

„Od dłuższego już czasu ze zdumieniem obserwujemy przekaz informacyjny TVP Rzeszów, który ignoruje ważne dla Mieszkańców Rzeszowa oraz całego podkarpacia wydarzenia” – czytamy w piśmie. Cała jego treść znajduje się na końcu tekstu.

W pierwszej kolejności Tadeusz Ferenc odnosi się do wczorajszej nieobecności Telewizji Polskiej na uroczystym podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy miastem Rzeszów a Rushmoor, miejscowością z Wielkiej Brytanii. Dalsza część mówi o liście intencyjnym w sprawie sieci 5G oraz drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej.

„Podobnie telewizja publiczna potraktowała uroczystość podpisania przez Samorząd Rzeszowa listu intencyjnego z firmami, które wybudować mają na terenie miasta sieć 5G, czy też konferencję dotyczącą drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej dla MPWiK Rzeszów” – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Pismo nie kończy się jedynie na wyliczeniach pomijanych konferencji prasowych organizowanych przez ratusz. Z drugiej strony nie jest to pierwsza taka sytuacja. W przeszłości, na jednej z sesji Rady Miasta, prezydent Rzeszowa zarzucił TVP Rzeszów relacjonowanie wypowiedzi jedynie radnych Prawa i Sprawiedliwości. W owym czasie reakcja prezydenta doczekała się odzewu z drugiej strony.REKLAMA

„Proszę przyjąć do wiadomości, że to nie Pan będzie decydował – co, kogo i w którym momencie ekipa telewizyjna ma nagrywać. Być może w ten sposób postępują przedstawiciele innych mediów, którzy na kolanach piszą wszystko, co im Pan Prezydent i Ratusz podyktuje. Nie będę nawet komentował poziomu służalczości i lizusostwa takiego pseudodziennikarstwa. Ja nawet rozumiem rozgoryczenie i rozpacz niektórych mediów, które nie mogą się pogodzić z faktem, że serwisy informacyjne TVP Rzeszów ogląda średnio codziennie 100 tysięcy widzów i jest to najwyższa oglądalność w Polsce spośród 16 Oddziałów Regionalnych TVP” – pisał wówczas Józef Matusz, dyrektor i redaktor naczelny TVP Rzeszów.

Nie mniej jednak o ustosunkowanie się do teraźniejszego oświadczenia prezydenta zgłosiliśmy się do rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej, jednak na dzień dzisiejszy adresat pisma nie miał jeszcze okazji do zapoznania się z jego treścią. Podobnie jak w przeszłości, również i w tym przypadku możemy spodziewać się stosownej odpowiedzi.

 

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem