Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

Dodano: 16.10.2019 r.

fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc postanowił wziąć sprawę w swoje ręce interweniując u prezesa PKS-u.

8 października do ratusza wpłynął list, którego autorem są turyści z Zabrza. Nadawcy pisma z jednej strony chwalą prezydenta Tadeusza Ferenca za rozwój miasta, z drugiej zaś zwracają uwagę na fatalny stan estetyczny pojazdów, jakimi autobusy MKS-u poruszają się przez miasto.

„Obraz Rzeszowa psują autobusy, które również poruszają się po mieście. Napis na nich to MKS. Jeden z wielu pokazujemy panu na zdjęciu. Mamy nadzieję, że miasto stać, aby takie szkarady nie poruszały się po mieście” – czytamy w liście.

W związku z interwencją małżeństwa z Zabrza, prezydent Ferenc postanowił wystosować pismo do Piotra Klimczaka, prezesa zarządu PKS w Rzeszowie, w którym „apeluje o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do wyeliminowania z rzeszowskich ulic samochodów MKS niespełniających żadnych norm estetycznych oraz modernizację dworca autobusowego”.
Reklama
Zdaniem prezydenta stolicy innowacji, skandaliczny stan taboru autobusowego psuje pozytywny wizerunek miasta i „gryzie się” z działaniami inwestycyjnymi władz miasta, które ich zdaniem dysponują jednym z najnowocześniejszym taborem w kraju.

„Jako prezydent nie zgadzam się na psucie wizerunku miasta Rzeszowa. Od wielu lat prowadzimy bowiem intensywne i skuteczne działania inwestycyjne w nowoczesny i ekologiczny transport publiczny” – czytamy w piśmie Tadeusza Ferenca.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Rzeszów

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. 

Rzeszów

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Rzeszów

60 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ma powstać do 2025 roku

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki zyskało rządowe wsparcie w kwocie 60 mln zł. Prezydent Rzeszowa chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, na 120-lecie klubu CWKS Resovia.

Reklama