Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

Dodano: 16.10.2019 r.

fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc postanowił wziąć sprawę w swoje ręce interweniując u prezesa PKS-u.

8 października do ratusza wpłynął list, którego autorem są turyści z Zabrza. Nadawcy pisma z jednej strony chwalą prezydenta Tadeusza Ferenca za rozwój miasta, z drugiej zaś zwracają uwagę na fatalny stan estetyczny pojazdów, jakimi autobusy MKS-u poruszają się przez miasto.

„Obraz Rzeszowa psują autobusy, które również poruszają się po mieście. Napis na nich to MKS. Jeden z wielu pokazujemy panu na zdjęciu. Mamy nadzieję, że miasto stać, aby takie szkarady nie poruszały się po mieście” – czytamy w liście.

W związku z interwencją małżeństwa z Zabrza, prezydent Ferenc postanowił wystosować pismo do Piotra Klimczaka, prezesa zarządu PKS w Rzeszowie, w którym „apeluje o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do wyeliminowania z rzeszowskich ulic samochodów MKS niespełniających żadnych norm estetycznych oraz modernizację dworca autobusowego”.
Reklama
Zdaniem prezydenta stolicy innowacji, skandaliczny stan taboru autobusowego psuje pozytywny wizerunek miasta i „gryzie się” z działaniami inwestycyjnymi władz miasta, które ich zdaniem dysponują jednym z najnowocześniejszym taborem w kraju.

„Jako prezydent nie zgadzam się na psucie wizerunku miasta Rzeszowa. Od wielu lat prowadzimy bowiem intensywne i skuteczne działania inwestycyjne w nowoczesny i ekologiczny transport publiczny” – czytamy w piśmie Tadeusza Ferenca.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Reklama