Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Tenisiści z Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski

Dodano:

fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które zakończyły się we wtorek w Rzeszowie.

W imprezie udział wzięło dwanaście żeńskich zespołów i piętnaście męskich. W finale turnieju mężczyzn rzeszowianie pokonali 3:1 ubiegłorocznych zwycięzców z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, a w starciu o brązowy medal drużyna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy takim samym wynikiem pokonała Uniwersytet Zielonogórski. Z kolei w finale turnieju pań krakowski AWF pokonał 3:1 Uniwersytet Warszawski, a w spotkaniu o brązowy medal Uniwersytet Śląski w Katowicach po zaciętym meczu pokonał ekipę Uniwersytetu Gdańskiego 3:2.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu. Imprezie partnerowały Miasto Rzeszów - Stolica innowacji oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.
Reklama
Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Uniwersytet Warszawski
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach
4. Uniwersytet Gdański
5. Uniwersytet Szczeciński
6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
7. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
8. Uniwersytet Wrocławski
9. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
10. Politechnika Rzeszowska
11. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
12. Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Politechnika Rzeszowska
2. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu
3. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
4. Uniwersytet Zielonogórski
5. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
6. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
7. Politechnika Gdańska
8. Politechnika Śląska w Gliwicach
9. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
10. Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie
11. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
12. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
13-14. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Politechnika Warszawska
 
Źródło: informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Reklama