Rzeszów - Piątek, 12.06.2026
Reklama

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów
Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

- Testy to kolejna możliwość weryfikacji różnorodnych rozwiązań technologicznych stosowanych przez producentów autobusów zeroemisyjnych - nie tylko w dokumentach, lecz w warunkach normalnej eksploatacji liniowej – czytamy w komunikacje MPK Rzeszów.

Testowany pojazd to nowoczesny, w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 metrów, zaprojektowany z myślą o wydajnym i bezemisyjnym transporcie w przestrzeni miejskiej. Pojazd napędzany jest silnikiem VEM DKLBZ o mocy maksymalnej 180 kW.

Ma na wyposażeniu m.in. klimatyzację, konwektorowe ogrzewanie, oświetlenie LED, elektroniczne tablice kierunkowe, izolowaną kabinę kierowcy, czujniki cofania oraz system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

Reklama

„Elektryk” wyposażony jest w baterie typu NMC o pojemności 362 kWh. Na jednym ładowaniu może przejechać do 350–400 km. Pojazd pomieści do 100 pasażerów.
Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się testowany autobus, możecie skorzystać z aplikacji "MyBus OnLine" oraz na stron czynaczas.pl i mpkrzeszow.pl. Numer taborowy pojazdu to #16.

Autobus będzie jeździł po ulicach Rzeszowa do 11 marca br.

BMC Procity+ 12M EV to kolejny pojazd testowany w ciągu ostatnich kilku miesięcy na ulicach Rzeszowa. Jesienią ubiegłego roku testowane były elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 28.02.2026, godz. 13:09
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

RZESZÓW. Reprezentantki stolicy województwa podkarpackiego swój ostatni mecz wygrały po tie-breaku.

Rzeszów

Nowoczesna stacja Rzeszów Główny i nie tylko. Ponad 2 mld zł. na inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Rzeszowie 30 kwietnia 2019 r. odbyła się konferencja” Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu”. 

Rzeszów

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni.

Rzeszów

10 maja dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się  w godzinach od 9.00 do 17.00. 

Rzeszów

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Do dyspozycji mieszkańców jest 80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych i 50 hulajnóg”.

Rzeszów

Miasto decyduje się na sprzedaż ponad 110 letniej kamienicy

RZESZÓW. Koszt jej przebudowy jest za duży dla miasta, choć początkowo planowano jej remont.

Rzeszów

Zlikwidowano nielegalną wytwórnie tytoniu. Zatrzymano dwóch rzeszowiaków

RZESZÓW. Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

Reklama