Rzeszów - Piątek, 03.10.2025
Reklama

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

Dodano: 30.09.2025 r. / Redakcja

Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot.  Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN
Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot. Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Już od początku października testowany będzie 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E. Ten elektryczny przegubowiec dysponuje pojemnymi bateriami. Na jednym ładowaniu akumulatora osiąga zasięg ok. 350-380 km. Pojazd oferuje 124 miejsca dla pasażerów.

Autobus będzie sprawdzany na kilku liniach, w tym m.in. 0A i 0B oraz 51. Ma pojawić się również na trasach obsługiwanych standardowo przez pojazdy 12-metrowe.

Reklama

W dniach 1 – 15 października na ulice Rzeszowa na próbę wyjedzie autobus Isuzu Citiport 12, z silnikiem diesla spełniającym normę euro 6. Pojazd będzie kursował przede wszystkim na liniach wykraczających poza granice administracyjne Rzeszowa.

Od 13 do 27 października (lub do końca miesiąca) testy obejmą autobus elektryczny MAN Lion's City 10E NL326. Jest to 10-metrowy pojazd, który może zabrać na pokład 80-ciu pasażerów. Podobnie jak w przypadku modelu 18-metrowego, na jednym ładowaniu zasięg wynosi od 350 do 380 km. Autobus obsłuży linie, na których najczęściej można spotkać Autosany Sancity 10LF. Pojazd pojawi się także na nowej linii nr 60.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej w Google Maps uwzględni Rzeszów?

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że usługa zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Rzeszów

Pierwsze miejsce dla Rzeszowa za wydatki inwestycyjne

RZESZÓW. Statuetka trafi w ręce władz miasta dopiero 2 października.

Rzeszów

Bilety semestralne dla studentów już dostępne

RZESZÓW. Cena za bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej wynosi 188 zł.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Reklama