Rzeszów - Piątek, 03.10.2025
Reklama

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

Dodano: 30.09.2025 r. / Redakcja

Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot.  Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN
Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot. Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Już od początku października testowany będzie 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E. Ten elektryczny przegubowiec dysponuje pojemnymi bateriami. Na jednym ładowaniu akumulatora osiąga zasięg ok. 350-380 km. Pojazd oferuje 124 miejsca dla pasażerów.

Autobus będzie sprawdzany na kilku liniach, w tym m.in. 0A i 0B oraz 51. Ma pojawić się również na trasach obsługiwanych standardowo przez pojazdy 12-metrowe.

Reklama

W dniach 1 – 15 października na ulice Rzeszowa na próbę wyjedzie autobus Isuzu Citiport 12, z silnikiem diesla spełniającym normę euro 6. Pojazd będzie kursował przede wszystkim na liniach wykraczających poza granice administracyjne Rzeszowa.

Od 13 do 27 października (lub do końca miesiąca) testy obejmą autobus elektryczny MAN Lion's City 10E NL326. Jest to 10-metrowy pojazd, który może zabrać na pokład 80-ciu pasażerów. Podobnie jak w przypadku modelu 18-metrowego, na jednym ładowaniu zasięg wynosi od 350 do 380 km. Autobus obsłuży linie, na których najczęściej można spotkać Autosany Sancity 10LF. Pojazd pojawi się także na nowej linii nr 60.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Rzeszów

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

RZESZÓW. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Rzeszów

Bezpłatne badania i porady lekarskie na Rynku. W niedzielę Światowy Dzień Serca [PROGRAM]

Już w najbliższą niedzielę, Rzeszów dołączy do tysięcy miasta na całym świecie celebrując Światowy Dzień Serca. 

Rzeszów

Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe osiedle

RZESZÓW. Na osiedlu „Przyszłość” zostanie stworzony kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji od 5 do 15. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na październik br.

Reklama