Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

Dodano: 15.09.2021 r.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i Roberta Makłowicza.

We wtorek w Rzeszowie, po raz kolejny w tym roku, gościł Robert Makłowicz. Powodem wizyty była konferencja organizowana wspólnie z Konradem Fijołkiem, dotycząca organizacji w stolicy Podkarpacia  Festiwalu Kuinarnego "Karpaty na widelcu", który ma promować lokalną gastronomię.

- Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu”. Dziś możemy już powiedzieć – wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu” Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali podczas wiosennej kampanii wyborczej. – Padły wtedy poważne deklaracje, które przedstawiłem mieszkańcom. Pomysł bardzo spodobał się. I dziś mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – fantastyczna impreza - Festiwal Kulinarny „Karpaty na widelcu”, która będzie jednym z naszych głównych miejskich wydarzeń promocyjnych, odbędzie się w Rzeszowie – we wrześniu przyszłego roku – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
- To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu” zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier a nawet z Bałkanów – tłumaczył Robert Makłowicz. – Taki festiwal to idealne miejsce aby promować nie tylko restauracje ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków. Będziemy promować nasze „małe ojczyzny” i czerpać z nich pomysły pełnymi garściami – apelował Makłowicz.

- O szczegółach przygotowywanego wydarzenia będziemy mieszkańców informować na bieżąco – zapowiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Reklama