Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

Dodano: 15.09.2021 r.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i Roberta Makłowicza.

We wtorek w Rzeszowie, po raz kolejny w tym roku, gościł Robert Makłowicz. Powodem wizyty była konferencja organizowana wspólnie z Konradem Fijołkiem, dotycząca organizacji w stolicy Podkarpacia  Festiwalu Kuinarnego "Karpaty na widelcu", który ma promować lokalną gastronomię.

- Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu”. Dziś możemy już powiedzieć – wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu” Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali podczas wiosennej kampanii wyborczej. – Padły wtedy poważne deklaracje, które przedstawiłem mieszkańcom. Pomysł bardzo spodobał się. I dziś mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – fantastyczna impreza - Festiwal Kulinarny „Karpaty na widelcu”, która będzie jednym z naszych głównych miejskich wydarzeń promocyjnych, odbędzie się w Rzeszowie – we wrześniu przyszłego roku – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
- To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu” zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier a nawet z Bałkanów – tłumaczył Robert Makłowicz. – Taki festiwal to idealne miejsce aby promować nie tylko restauracje ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków. Będziemy promować nasze „małe ojczyzny” i czerpać z nich pomysły pełnymi garściami – apelował Makłowicz.

- O szczegółach przygotowywanego wydarzenia będziemy mieszkańców informować na bieżąco – zapowiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Rzeszów

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Reklama